Tel.: +420 224 934 634

Tel.: +420 603 253 757

E-mail: dolgusin@seznam.cz

Web: www.mudrdolgusin.cz

Pracovní doba

PO-PA od 10-18h.

Objednáni předem nutné na

tel. +420 603 253 757.

MUDr. Vladislav Dolgušin

MASARYKOVO NÁBŘ. 227/34

110 00 PRAHA - NOVÉ MĚSTO

© 2017   |   WEBMASTERIMG

Sledujte nás

Hodnocení

JAK KOUŘENÍ ŠKODÍ KŮŽI?

KOUŘENÍ - HLAVNÍ PŘÍČINA VRÁSEK

Kouření je zdraví škodlivé – To není pro nikoho žádné překvapení! Je hlavní příčinou rakoviny, rozedmu plic, stejně jako celé řady dalších problémů souvisejících se zdravím. Zapáchá, stojí stále více peněz a rychle se stává sociálním tabu. Co si už méně lidé uvědomují je, že kouření je také hlavním činitelem, pokud jde o stárnutí kůže. Vrásky a povislá kůže jsou výsledkem řádění cigaretového kouře. Ještě horší je, že ani nemusíme být sami kuřáci, aby jste byli ovlivněni. Být v zakouřeném prostředí má negativní vliv na naši pokožku. (Další důvod pro zákaz kouření!)

JAK KOUŘENÍ ŠKODÍ KŮŽI?

Cigaretový kouř, stejně jako další znečišťující látky v ovzduší, páchají škody na naší kůži svojí přítomností volných radikálů. Škody způsobené těmito volnými radikály jsou přítomny v celém našem těle. Kůže, jako naše vnější ochranná vrstva, vykazuje tyto škody nejvíce prominentně: zejména v obličeji.

Takže, co je volný radikál a jak podporuje tvorbu vrásek na kůži? Jednoduše řečeno, volný radikál je molekula s nerovnováhou elektronů. Tyto nevyvážené molekuly reagují s buňkami v těle ve snaze"ukrást" elektrony, což vede k poškození buňky těla.

Podle Dr. Nicholas Perricone, dermatologa a autora Perriconův lékařský předpis (HarperCollins), následky kouření, pokud jde o stárnutí, jsou významné. Při jediném vdechnutí cigaretového dýmu, více než bilion volných radikálů je vyprodukováno v našich plicích, jež pak vyvolají zánětlivou reakci, která cirkuluje po celém těle.

Postupem času, se tato poškození rozšíří do kolagenu v kůži. Kolagen je bílkovina, která slouží jako stavební kámen našeho těla. Mimo jiné je zodpovědný za pružnost a vláčnost naší pokožky. Čím více kolagenu máme, tím hladší a pevnější naše kůže je a to znamená méně vrásek.

"KUŘÁCKÁ TVÁŘ" JE SKUTEČNÝ LÉKAŘSKÝ TERMÍN

V roce 1985 byl termín 'kuřácká tvář' přidán do lékařského slovníku. Charakteristika kuřácké tváře, která dodává lidem vzhled starší, než jsou, byl definován následovně:

Linky nebo vrásky na obličeji, zvláště vyniklé v pravém úhlu od horního a dolního rtu nebo koutků očí, hluboké vrásky na tvářích nebo četné mělké vrásky na tvářích a dolní čelisti.

text je převzat z webových stránek

http://www.skinroller.cz/zajimavosti-koureni.php